כלכלת המשפחה


הישרדות או שגשוג כלכלי – ההחלטה בידיים שלנו

על פי הסטטיסטיקה הידועה, משפחות רבות נמצאות במצב של מינוס כרוני בחשבון, הלוואות מתגלגלות, וסכומי כסף רבים בדמות ריביות, עמלות והחזרי הלוואות לא נחוצות נזרקים לפח.

משפחות רבות נקלעות למשברים כלכליים, ויכוחים ומתח נפשי רב בשל ויכוחים אודות כסף. רבות מהמשפחות מעוניינות לשים לדבר קץ, אך לא ברור להן איפה הן מפספסות.

למה לא לקחת הלוואה לכיסוי המינוס - הרי הריבית שאנחנו משלמים על המינוס בבנק היא גבוהה, והריבית על ההלוואה נמוכה יותר. לא חבל?

כשאנחנו בסופר – למה לא לפרוש את הקנייה לתשלומים? החודש כבר הוצאנו יותר מדי.
אנחנו מנסים פה ושם לקצץ בהוצאות, אבל זה מחזיק מעמד שבוע בדיוק.

עם הזמן הלחץ גובר, ואנחנו מוצאים את עצמנו עם החזר הלוואות חודשי גבוה יותר ויותר. אנחנו מרגישים שאין לנו מאיפה לקצץ. אנחנו ממש לא מבזבזים, לא נוסעים לחו"ל, לא מבלים במסעדות. ומרגישים שנחנקים. אנחנו מתחילים להפנים שאי אפשר להמשיך ככה וחייבים לעשות שינוי אמיתי.

בחינת הנתונים!
כדי להבין מה צריך לעשות, צריך קודם כל לראות את התמונה האמיתית. מהי ההכנסה החודשית שלנו ומהן ההוצאות החודשיות שלנו. לא מנחשים. לוקחים את תדפיסי העו"ש, כרטיסי האשראי ומסכמים. ופתאום מגלים דברים. משפחה אחת מגלה שהיא משלמת פעמיים עבור ביטוח כלשהו, אחרת מגלה שסעיף "אוכלים בחוץ" גבוה למדי, ועוד ועוד. ותמיד מופתעים מחדש.

מחליטים על סדרי עדיפויות ומתייעלים!
זה לא פשוט. אנחנו ניצבים בפני החלטות ודילמות לא פשוטות שאולי יצא לנו להרהר בהן לראשונה בחיינו..

אנחנו מנהלים את הכסף (ולא הכסף מנהל אותנו)!
לאחר פרק זמן מסוים אנחנו מתחילים לראות את השיפור בחשבון הבנק. אנחנו גם רואים ומבינים בדיוק איך כל החלטה שקיבלנו וביצענו משפיעה על התמונה הכללית. לא רק שהצלחנו לצאת מהמינוס, אנחנו גם מתחילים לחסוך סכום כסף מסוים כל חודש. לאט לאט, עולה בנו איזה רגש של גאווה - הצלחנו. הצלחנו להחזיר את השליטה לחיים שלנו.

סוגי הייעוץ שאנו מספקים בתחום כלכלת המשפחה:

מפגש מיפוי אישי או פגישה לנושא ספציפי: פגישה של שעה שמטרתה למפות דילמות כלכליות של המשפחה, לתת לה כיוונים ראשוניים או המלצות להמשך הדרך, או פגישה ממוקדת בנושא ספציפי.
מחיר פגישת מיפוי 350 ₪

ליווי אישי, תהליך ייעוץ מלא: מדובר במספר פגישות בין 3 ל- 6 פגישות, תהליך של בין 10 ל 20 שעות, אשר מחולק לפגישת איסוף נתונים, פגישות עבודה על הניתוח ופגישת פתרונות.
מחיר תהליך ייעוץ וליווי אישי 2500 עד 5000 ₪, תלוי במספר הפגישות והשעות, בהתאם לצורך של כל משפחה

אימון מתמשך: ישנם כאלה שמעוניינים בתהליך אימון לכלכלת המשפחה שאינו מוגבל בזמן ויכול להימשך גם שנים.
מחיר שעת אימון 250 ₪