ניהול כלכלי


נתונים סטטיסטים מעידים כי רק כ- 30% מהעסקים הקטנים מצליחים לשרוד יותר מ 5 שנות פעילות. חוסר ידע מקצועי בניהול עסק הוא אחת הסיבות המרכזיות לסגירת עסק. לכן, חשוב לדעת לקבל עזרה מקצועית בזמן ולנצל את הידע והניסיון של מומחים, כדי להצליח לשרוד ולהתחיל להרוויח.

הרבה פעמים בעל עסק קטן, הוא לא יותר מאשר "עובד" בעסק של עצמו, ופחות "מנהל" העסק. הדבר נובע מכך שהוא אינו באמת עוסק בפעולות ניהול הנדרשות לעסק, אלא בפעולות חיוניות הנדרשות לקיומו ותפקודו השוטף של העסק. עסק אשר לא מנוהל כמו שצריך יעלם עם השנים, או במקרה הטוב ביותר יהווה מקור הכנסה המקבילה לזו של שכיר בתחומו.

בעסק גדול יש פונקציות ניהוליות שונות עבור תחומים שונים – כספים, תפעול, בקרה, מחקר ופיתוח, שיווק, מכירות, אדמיניסטרציה ועוד. בעסקים קטנים, לרוב, בעל העסק לבדו, הוא אשר צריך לבצע את כל פעולות השיווק והמכירה, להקפיד על התנהלות כלכלית תזרימית נכונה, ולוודא שהלקוחות מרוצים ומקבלים שירות טוב. שאר זמנו מוקצה למשפחה ולחייו האישיים, וכתוצאה מכך, הוא כורע תחת ענייני ה"שוטף" ולא נותר לו זמן או כוח להתעסק עם בניית אסטרטגיה לטווח הקצר והרחוק, פיתוח רעיוני, כניסה לשווקים חדשים וביצוע מהלכים עסקיים נוספים, אשר עסק מצליח נדרש להם במהלך צמיחתו.

אנו ב'מחלקה הכלכלית' מאמינים כי מתן ייעוץ בלבד לבעל עסק, אינו מהווה פתרון מספק ולא יגרום לכך שעסק יתפקד בצורה נכונה ויעילה לאורך זמן. אנו מאמינים כי בעל עסק קטן זקוק לסיוע אמיתי בכדי לצמוח - לבניית קבצים פרקטיים לתפעול יעיל שוטף של העסק, ולמישהו שיבצע עבורו בפועל את העדכונים הנדרשים בקבצים שנבנו, מידי חודש.

התפיסה שלנו ב'מחלקה הכלכלית' מתבססת על כך שאם העסק שלך ירוויח, אנחנו נרוויח. לכן, אנו נמצאים פה לא רק בכדי לייעץ לגבי ההתנהלות הנכונה, האסטרטגיה או השיווק הרצויים – אנו פה בכדי לעזור לעסקים שאנו מלווים לממש את הפוטנציאל שזיהינו.

המטרה שלנו היא להקל על בעל העסק בכל הקשור לניהול העסק, ואנו דואגים לעשות זאת בצורה הכי חכמה ומתקדמת: אנו בונים את הקבצים הדרושים, מתחזקים אותם, מעדכנים בהם נתונים מידי חודש ואף משדרגים אותם מעת לעת ומתאימים אותם לשינויים המתרחשים בחיי העסק.  

עסקים שונים זקוקים לשירותים כלכליים במיקוד ובתדירות שונה. לא קיים עסק, שיכול לשרוד זמן רב ואף לצמוח, מבלי להזדקק כלל לעזרה בניהולו הכלכלי, אשר השפעתו על שגשוג העסק עיקרית ומהותית.

להלן מספר דוגמאות לשירותים הכלכליים שאנו מספקים לעסקים באופן שוטף:

בניית קבצים כלכליים לניהול עסק, בהתאמה אישית
הכנת הצעות מחיר בשם העסק
בחינת מודל התמחור הקיים בעסק
בחינת רווחיות פר מוצר/שירות
תמחור מוצרים/שירותים
בניית קובץ "אב" כספים לריכוז וניהול המידע בנושאי גביה ותשלומים
ניהול ועדכון תזרים מזומנים למעקב וצפי הכנסות/הוצאות
בדיקת כדאיות כלכלית
ביצוע בקרת תקציב מול ביצוע
בניית דוחות רווח והפסד פר פרויקט
הכנת תחזית כלכלית תקופתית
בניית תקציבים להגשה למכרזים
בחינת התנהלות פיננסית כללית (בנקים/ עמלות/ הלוואות/ השקעות)

ניהול משא ומתן לסגירת עסקאות בשם העסק
ניהול משא ומתן מול ספקים להוזלת עלויות
מעקב אחר פניות לעסק וטיפול המשך לעידוד פניות חוזרות
הדרכה כללית בהתנהלות חשבונאית וניהול עסק
הדרכה לביצוע הנה"ח באופן עצמי